Wieża Mistrzów

8-10 czerwca 2022

Wieża Trynitarska, Lublin, ul. Królewska 10

Cykl akustycznych koncertów solowych pod nazwą Wieża Mistrzów powstał spontanicznie w 2021 roku i został zainaugurowany przepięknym recitalem amerykańskiego geniusza saksofonu Kena Vandermarka. Do dzisiaj przeszywa nas magiczna muzyka Kena. To była prawdziwie epicka opowieść nie do powtórzenia nigdy więcej.

Info

Koncerty odbywają się w klimatycznej przestrzeni Wieży Trynitarskiej. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Grzegorz Lesiak, leader zespołu Tatvamasi. Podczas drugiej odsłony Wieży Mistrzów zagrają genialni europejscy wirtuozi. Każdy z nich jest niezaprzeczalnym mistrzem swojego instrumentu. Będą to portugalski trębacz Luis Vicente ( w środę), najlepszy, polski trębacz Piotr Damasiewicz (w czwartek) oraz alchemik i czarodziej perkusji z Barcelony Vasco Trilla (w piątek).

Wyjątkowa akustyka, klimatyczne wnętrza oraz wspinaczka po krętych schodach Wieży Trynitarskiej sprawiają, że odbywające się tam koncerty stają się przeżyciem niesamowitym i jedynym w swoim rodzaju. Obcowanie z artystami i ich sztuką w bliskiej odległości, gdy słyszymy czysty dźwięk bez użycia sprzętu nagłaśniającego oraz widzimy ich wysiłek, pracę i energię tworzenia jest doświadczeniem mistycznym.

Bilety kupisz w wieży.

Koszt biletu na każdy koncert to 25 PLN

Działamy niezależnie. Wspierasz artystów kupując ich płyty i bilety na ich koncerty.

Organizator informuje, że wszystkie informacje dotyczące godzin rozpoczęcia poszczególnych koncertów mogą ulec niewielkiej zmianie.

Luis Vicente - koncert na trąbkę solo

Środa 8 czerwca godz. 18.00

Wieża Trynitarska, Lublin, ul. Królewska 10

Luis Vicente

Luis Vicente to portugalski trębacz mieszkający w Lizbonie. Jest bardzo aktywnym muzykiem, grającym w kilku zespołach o różnych koncepcjach – od muzyki całkowicie wolnej po muzykę komponowaną – zawsze prezentując poczucie wolności. Jego dyskografia jest bardzo obszerna. Współpracował z takimi gigantami jak: Carlos Zingaro, Wilbert De Joode, Akira Sakata, Johannes Bauer, William Parker, Hamid Drake, Michael Moore, Roger Turner, Mars Williams, Jorrit Dijkstra, Jasper Stadhouders, Mary Oliver, Paal Nilsen Love, Joost Buis, Tobias Delius, Wolter Wierbos, Frank Gratkowski, Mark Sanders, Olie Brice, Marco Franco, Mette Rasmussen, John Dikeman, Luke Stewart, Alexander Hawkins, Ziv Taubenfeld, Roberto Negro, John Butcher, João Lobo, Hugo Antunes, Valentin Ceccaldi, Seppe Gebruers, Onno Govaert, Théo Ceccaldi. Tworzy również kilka stałych składów: Vicente-Dikeman-Parker-Drake; Vicente-Gebruers-Govaert; Vicente-Trilla; Chamber 4; Vicente-Brice-Sanders; Corda Bamba; Twenty One 4tet; Frame Trio; Clocks and Clouds; Deux Maisons; In Layers; Vicente-Marjamaki; Ziv Taubenfeld’s Full Sun; Fail Better!.

Piotr Damasiewicz - koncert na trąbkę solo

Czwartek 9 czerwca godz. 18.00

Wieża Trynitarska, Lublin, ul. Królewska 10

Piotr Damasiewicz

Piotr Damasiewicz – kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów gry na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu – w tym chorału gregoriańskiego. Studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu. Współpracował z takimi artystami jak David Murray, Jason Moran, James Carter, Tomasz Stańko, Lotte Anker, Magda Mayas, Phil Minton, Jeb Bishop, Andrzej Bauer, Dave Rempis, Michael Zerang, Paul Nilsen Lowe, Skalpel, Jon Falt, Satoko Fuji, Morihide Sawada, Hans Koch, Joker Nies, Kazuhisa Uhichashi, Rodrigo Amado, Zdzisław Piernik, Per Zanussi, Marcin Masecki, Cezary Duchnowski, Josh Sinton, Betina Wenzel, Wolfgang Reisinger, Eduardo Maraffa, Mathias Muche. Występował na London Jazz Festival, North See Jazz Festival... . Jego dyskografia obejmuje 21 albumów z czego cztery ukazały się w kierującej przez niego wytwórni L.A.S.

Vasco Trilla - koncert na perkusję solo

Piątek 10 czerwca godz. 18.00

Wieża Trynitarska, Lublin, ul. Królewska 10

Vasco Trilla

Vasco Trilla jest niezaprzeczalnym geniuszem, alchemikiem i wizjonerem w swojej sztuce. Zestaw perkusyjny to dla Vasco laboratorium dźwięku. To co robi jest niebywałe, oryginalne i nie ma swojego odpowiednika wśród współczesnych mistrzów perkusji. Jego koncerty solowe brzmią jak symfonia. Trudno opisać słowami jego styl. Trzeba to zobaczyć na żywo. Nagrał ogromną ilość płyt dla najważniejszych światowych wytwórni oraz współpracował z większością najlepszych muzyków na świecie. Mieszka w Barcelonie.

Ilość miejsc ograniczona.

ZAPRASZAMY

Drodzy słuchacze mamy ogromną prośbę. W związku z tym, że koncerty będą akustyczne i nie będziemy używać nagłośnienia, bardzo Was prosimy aby nie robić zdjęć profesjonalnymi aparatami fotograficznymi. Takie aparaty mają głośną migawkę i to może przeszkadzać zarówno artyście jak i słuchającym. Róbcie zdjęcia i filmujcie telefonami czy tabletami (bez lampy błyskowej) ale bardzo Was prosimy nie zabierajcie ze sobą profesjonalnego sprzętu. Przewidujemy tylko jednego fotografa i to nam musi wystarczyć. Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Niech żyje muzyka akustyczna!